Posturi vacante

EEKELS ROMANIA SRL angajeaza electricieni navali si electricieni  pentru echipare tablouri electrice

Cerinte:

diploma/certificat de specialitate in domeniul electric;

abilitatea de a lucra independent si in echipa;

capacitate de a invata, de a comunica;

adaptare la situații speciale, inițiativa;

disponibilitate pentru lucru in afara Romaniei;

constituie avantaj  experienta in activitatea de echipare tablouri electrice si experienta ca electrician in industria navala.

Beneficii:

Pachet salarial atractiv;

Oferim un loc de muncă sigur, provocator cu perspective de dezvoltare profesionala;

Posibilitate de lucru in afara tarii.

Sediul din Strada Alexandru Moruzzi, Nr.132A, cod 800223, Galaţi.

E-mail: recrutare@eekels.com sau prin fax: 0236 - 448371.

Pentru orice fel de informatii va rugam contactati website-ul: www.eekels.ro sau www.eekels.com.

EEKELS ROMANIA SRL angajeaza  ingineri service / punere in functiune

Descrierea postului :

Instalati, integrati si testati echipamente noi si echipamente aflate in exploatare;

Efectuati inspectii pentru instalare si generati rapoarte pentru clienti;

Diagnosticati si remediati problemele in activitati de service;

Activitatea se va desfasura in Romania, Olanda  si cand este necesar la nivel mondial, la echipamentele Eekels si ale partenerilor;

Asigurati suport pentru serviciile de service;

Calatoriti regulat folosind masinile companiei;

Acordati suport tehnic.

Aptitudini si experienta :

Experienta in domeniu electronic /electric;

Experienta de diagnosticare defecte la echipamente complexe;

Experienta in comunicarea cu clientii si abilitati foarte bune de comunicare intr-o maniera sigura si convingatoare;

Experienta in configurari calculatoare, abilitati de lucru in retea si IT;

Capacitatea de a lucra independent si eficient;

Motivatie si capacitate de lucru flexibila;

Dexteritate manuala, capacitate de a lucra in siguranta;

Permis de conducere;

Capacitate de a vorbi limba  engleza fluent;

Licentiat (sau egal) in inginerie electrica;

Experienta demonstrabila de cel putin doi ani in service / punere in functiune ca inginer in domeniul serviciilor pentru industria terestra si navala, poate fi un avantaj;

Ambitie pentru dezvoltare in cariera.